Rekuperacja Zielona Góra – zapraszamy do Inovatech sp. z o.o.

Rekuperacja to system wentylacji mechanicznej budynku wraz z odzyskiem ciepła. Jest rozwiązaniem zaawansowanym technologicznie, nowoczesnym, innowacyjnym, energooszczędnym i ekologicznym. Zastanawiacie się Państwo nad montażem wentylacji mechanicznej w swoim domu? Zapraszamy do kontaktu. Odpowiemy na wszystkie pytania.

Rekuperacja idealnie sprawdza się w inteligentnym, energooszczędnym budownictwie. Ma korzystny wpływ na zdrowie domowników, a także obniża rachunki za energię oraz podwyższa standard mieszkania. Ta instalacja staje się więc coraz bardziej popularna.

Rekuperację montujemy na terenie:

 • Zielonej Góry,
 • Gorzowa Wielkopolskiego,
 • Świebodzina,
 • Krosna Odrzańskiego,
 • Słubic,
 • innych miejscowości położonych w województwie lubuskim.

Na każdym etapie inwestycji gwarantujemy fachowe doradztwo i wsparcie techniczne.

rekuperacja

Rekuperacja – nasza oferta

Proponujemy Państwu wybór między dwoma systemami wentylacji mechanicznej – rekuperacji z jednostką centralną i w układzie decentralnym. Montujemy przede wszystkim sprawdzone systemy wentylacyjne, które pobierają energię z wywiewanego, ciepłego powietrza oraz ogrzewają pobierane z zewnątrz chłodniejsze powietrze.

W budynkach stosuje się obecnie dwa sposoby wentylacji mechanicznej. Pierwszym z nich jest rekuperacja z centralną jednostką wentylacyjną. W tym przypadku rekuperator znajduje się w centralnym miejscu budynku. Stąd świeże powietrze rozprowadzane jest do innych pomieszczeń. Natomiast zużyte zostaje usunięte przy pomocy specjalnie wykonanych kanałów wentylacyjnych i pozostałych części systemu.

Systemy rekuperacji w układzie decentralnym natomiast nie wymagają montażu kanałów ani innych części instalacji, które są odpowiedzialne za przesył powietrza. Wymiana następuje w samej jednostce, którą jest jeden bezkanałowy rekuperator lub w kilku tego typu urządzeniach montowanych oddzielnie w każdym pomieszczeniu. Rekuperatory decentralne mają kompaktowe rozmiary. Ogrzewają wpływające do nich powietrze poprzez wypływający na zewnątrz ciepły strumień. Wymiana ma miejsce w dwóch oddzielnych kanałach, a masy powietrza świeżego i zużytego się nie mieszają.

W zakres naszych usług wchodzi:

 • przygotowanie projektu
 • fachowe doradztwo
 • oferta optymalnego systemu rekuperacji z jednostką centralną,
 • montaż przewodów wentylacyjnych (w zależności od wyboru wariantu wentylacji),
 • nadzór inżynierów i opieka nad projektem w trakcie jego realizacji,
 • uruchomienie i kalibracja systemu.
 • zdalny nadzór parametrów pracy jednostki.

Jaka jest różnica między wentylacją mechaniczną a tradycyjną – grawitacyjną?

Tradycyjna wentylacja grawitacyjna polega na zasysaniu powietrza w kominach. Jej wadą jest wychładzanie domu i brak innej możliwości usuwania wilgoci z pomieszczeń niż wietrzenie.

Wentylacja mechaniczna opiera się natomiast na ruchu powietrza, które wytwarza specjalne urządzenie – rekuperator. Dzięki temu można kontrolować ruch powietrza nawiewanego, a także usuwanego z pomieszczeń. Poza tym system pozwala na odzyskiwanie ciepła, które pochodzi z nagrzanego i zużytego powietrza. Jest to więc instalacja, która służy wymianie zużytego i brudnego powietrza na czyste i świeże przy jednoczesnym odzysku ciepła. Przy pomocy rekuperatora nie tylko ogrzewa się nawiewane do domu świeże powietrze, ale również i oczyszcza je z zanieczyszczeń czy alergenów. Rekuperacja nie wymaga tradycyjnego wietrzenia domu poprzez otwieranie okien (co jest konieczne w przypadku tradycyjnej wentylacji grawitacyjnej).

Najważniejsze zalety rekuperacji, to:

 • odzysk ciepła oznacza oszczędność energii
 • zaawansowane filtrowanie powietrza z zanieczyszczeń, smogu i pyłków – bardzoważne dla alergików brak hałasu z otwartego okna
 • wentylacja mechaniczna umożliwia sterowanie ilością powietrza nawiewanego i wyciąganego, a użytkownik ma pełną kontrolę nad instalacją
 • szybkie przewietrzanie pomieszczeń
 • szybkie usuwanie wilgoci
 • szybkie usuwanie zapachów np. z kuchni
 • mniejsza ilość kurzu w mieszkaniu
 • czyste, zdrowe powietrze bez roztoczy, wirusów czy bakterii
 • rekuperacja może być w pełni automatyczna – montaż czujników CO2 i wilgoci
 • rekuperacja jest kompatybilna z instalacjami inteligentnego budynku
 • rekuperacja podnosi standard budynków i mieszkań.

Wentylacja mechaniczna sprawdza się przede wszystkim w nowoczesnym budownictwie, które jest energooszczędne i pasywne. Tu podczas projektowania eliminuje się występowanie tak zwanych mostków cieplnych, czyli miejsc utraty ciepła. Nie ma nieszczelnych drzwi czy okien.

Warto zaufać nowoczesnej wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła, by być EKO, oszczędzać, zadbać o swoje zdrowie i podnieść komfort życia. Zapewniamy najwyższej jakości sprawdzony system rekuperacji, niezawodne rekuperatory oraz kompleksowe usługi. Jesteśmy do Twojej dyspozycji.

pracownik montuje rekuperację

Od czego zacząć planowanie rekuperacji w domu?

O wentylacji mechanicznej należy pomyśleć jeszcze na etapie budowania domu. Zadbacie wtedy Państwo o zdecydowanie bardziej ekonomiczne koszty montażu oraz brak niedogodności związanych z pracami instalacyjnymi. Rekuperacja wpisana w plany budowy domu to także inne oszczędności np. przy pracach budowlanych. Nie trzeba bowiem stawiać kominów do wentylacji grawitacyjnej. By zaplanować system wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła, nie trzeba mieć zakupionego rekuperatora. Wystarczy sam projekt rekuperacji. Dzięki niemu, nasza firma poprowadzi odpowiednie kanały oraz zabezpieczy miejsce instalacji rekuperatora. Gdy budujesz dom – zaplanuj rekuperację.

Dlaczego montaż rekuperacji należy zlecić profesjonalistom?

Naszym zdaniem wybór profesjonalnej firmy, która posiada potwierdzony certyfikat na montaż systemu wentylacji mechanicznej, jest bardzo ważny. Jest to bowiem tak samo istotna instalacja, jak sieć elektryczna czy wodno-kanalizacyjna.

Wybierając firmę Inovatech sp. z o.o. otrzymacie Państwo usługę wykonaną kompleksowo. W naszej ofercie znajduje się nadzór nad inwestycją od projektu, przez wybór odpowiednich kanałów oraz rekuperatora, montaż całej instalacji po późniejszy jej serwis.

Zapraszamy do kontaktu z naszą firmą. Rekuperacja Gorzów Wielkopolski jak i również Rekuperacja Zielona Góra odpowie na każde pytanie.

Zapraszamy do kontaktu z Inovatech System Sp. z o.o.
Odpowiadamy na wszystkie pytania. Fachowo doradzamy, jaki produkt i które rozwiązania
należy wybrać. Wiemy bowiem, że każdy projekt powinno się rozpatrywać indywidualnie.
Nasi inżynierowie i projektanci są zawsze do Państwa dyspozycji.

Gdzie można nas znaleźć?

Inovatech System Sp. z o.o.
ul. Poziomkowa 6, 66-440 Skwierzyna

zadzwoń do nas

+48 883 199 203

napisz wiadomość

biuro@inovatech.net.pl

Formularz kontaktowy