Montujemy wysokiej jakości pompy ciepła. Zielona Góra i okolice

Jeśli martwicie się Państwo o wciąż rosnące ceny węgla, oleju opałowego lub gazu, które przekładają się na zwiększone koszty ogrzewania domu i ciepłej wody, mamy skuteczne rozwiązanie dla Waszego budżetu. Oferujemy wysokiej jakości pompy ciepła m.in. firmy NIBE, Atlantic, Panasonic. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Dlaczego polecamy pompy ciepła Zielona Góra?

Pompy ciepła są przede wszystkim jednym z najbardziej oszczędnych, ale jednocześnie i efektywnych, a także ekologicznych sposobów ogrzania domu oraz pozyskania ciepłej wody użytkowej dla całej rodziny. Ważną zaletą oferowanych przez nas pomp ciepła jest także budżetowy, ekonomiczny koszt ich eksploatacji. Liczy się też czystość, komfort i prostota użytkowania. Pompy ciepła są bowiem urządzeniami w pełni zautomatyzowanymi, a tym samym niemal bezobsługowymi – wystarczy bowiem tylko wybrać i ustalić odpowiednią temperaturę, zaawansowane sterowanie wykonana najwyższej jakości automatyka. Kolejny plus zastosowania tego rozwiązania oznacza możliwość skorzystania z rządowych dopłat w programie „Moje Ciepło”.

zamontowane pompy ciepła

Jakie są rodzaje pomp ciepła?

trzy rodzaje pomp ciepła. Ich podział zależy od źródła, z którego urządzenia pozyskują ciepło. Wyróżniamy więc:

 • pompę gruntową,
 • pompę wodną,
 • pompę powietrzną.

Pompy ciepła gruntowe należą do najczęściej instalowanych urządzeń w Polsce. Pobierają energię z gruntu przy pomocy wymiennika gruntowego, tzw. dolnego źródła, przez który przepływa ciecz, która nie zamarza. Najczęściej jako źródło ciepła ciepła wykorzystuje się tutaj grunt, skałę, wodę gruntową i wodę powierzchniową. Gruntowe pompy ciepła ogrzewają domy jednorodzinne i duże obiekty mieszkalne i funkcjonalne. Mogą występować jako:

 • jednostki dwufunkcyjne, które posiadają wbudowany zbiornik wody użytkowej
 • jednostki jednofunkcyjne – bez zbiornika.

Wodne pompy ciepła charakteryzują się wyjątkowo wysoką wydajnością energetyczną. Są jednak dość rzadko instalowane, ponieważ pozyskują ciepło z płynącej wody, do której dostęp musi posiadać działka budowlana. Urządzenie ma też zewnętrzne źródło zasilania działające na energię elektryczną, olej albo gaz.

Powietrzna pompa ciepła, jak sama jej nazwa wskazuje, korzysta z powietrza, które pobierane jest z zewnątrz. Ten rodzaj pomp ciepła dzielimy na:

 • powietrze-powietrze – transport odbywa się do wewnątrz
 • pompy ciepła powietrze-woda, gdzie ciepło transportuje się do obiegu grzewczego oraz zbiornika na gorącą wodę.

Powietrzne pompy ciepła są jednymi z najbardziej popularnych urządzeń tego typu. Przede wszystkim nie są drogą inwestycją. Można je także zastosować w każdych warunkach. Montaż pompy ciepła wykorzystującej powietrze, powinien zakładać również jednoczesne wykonanie ogrzewania podłogowego.

Nowoczesny rynek oferuje również hybrydowe pompy ciepła, które wykorzystują połączenie naturalnej energii odnawialnej z tradycyjnym, kopalnym źródłem ciepła.

Stawiamy na pompy ciepła powietrzno-wodne i gruntowe

Profesjonalna wiedza i doświadczenie specjalistów z Inovatech System Sp. z o.o. pozwala na zamontowanie oraz uruchomienie każdego wymienionego rodzaju pompy ciepła. Zielona Góra, Gorzów Wielkopolski, Świebodzin, Słubice, Krosno Odrzańskie – to miasta województwa lubuskiego, w których mamy zadowolonych Klientów. Potwierdzają oni, że najpopularniejszym urządzeniem jest pompa powietrzna ze wskazaniem na pompy ciepła powietrze-woda oraz gruntowe pompy ciepła Świebodzin.

Jesteśmy firmą, która specjalizuje się i zajmuje przede wszystkim montażem pomp ciepła gruntowych i powietrze-woda. Korzystając z naszej oferty, macie Państwo do wyboru zaawansowane technologicznie, wydajne urządzenia i systemy firmy m.in. NIBE, Atlantic, Panasonic. Dobieramy indywidualnie wszelkie usługi oraz urządzenia, by spełniały wszystkie wymagania i oczekiwania naszych Klientów.

NIBE – pompy ciepła Gorzów Wielkopolski: gruntowe i powietrze woda

Jednym z najpopularniejszych modeli pomp ciepła typu powietrze woda są jednostki typu SPLIT marki NIBE. To urządzenia, w których układ chłodniczy został rozdzielony na dwie jednostki: zewnętrzną i wewnętrzną. Pierwszą jest NIBE AMS. Tę zewnętrzną jednostkę wyposażono w inwerterową sprężarkę. Urządzenie wewnętrzne dobiera się w zależności od funkcji systemu. Obie jednostki łączy instalacja rurowa, którą wypełnia czynnik chłodniczy. Jeżeli pompa ciepła ma odpowiadać wyłącznie za centralne ogrzewanie, jej jednostkę zewnętrzną AMS łączy się z jednostką wewnętrzną HBS i sterownikiem SMO. Natomiast, gdy zadaniem pompy ciepła będzie ogrzewanie budynku oraz produkcja ciepłej wody użytkowej (c.w.u.), to jednostkę zewnętrzną łączy się z kompaktową centralą BA-SVM 10- 200/6E oraz BA-SVM 10-200/12E ze zintegrowanym zasobnikiem c.w.u. i wbudowanym sterownikiem SMO. Warto wiedzieć, że instalacja pompy ciepła NIBE SPLIT zapewni pełen komfort cieplny budynku również w okresie letnim. Dzieje się tak dzięki wbudowanej funkcji chłodzenia aktywnego.

Dla budownictwa inteligentnego polecamy rozwiązania marki NIBE w wersji SMART. Z tej serii oferujemy najwyższej jakości pompy ciepła powietrzne i gruntowe NIBE S. Urządzenia wyposażono w sprawnie funkcjonujący, intuicyjny i przyjazny dla użytkownika wyświetlacz z kolorowym panelem dotykowym. Pompą można sterować przy pomocy dotyku lub zdalnie za pomocą smartfona. Dzięki wbudowanemu modułowi WiFi możliwe jest nie tylko samo sterowanie pompą, ale też:

 • zdalne uruchamianie diagnostyki,
 • bezprzewodowe podłączenie akcesoriów,
 • pełna komunikacja urządzeń w chmurze obliczeniowej.
wnętrze pompy ciepła

Dodatkowo technologia smart serii S umożliwia głosową obsługę urządzenia. A pełna synchronizacja systemu operacyjnego sprawia, że wszelkie procesy zarządzania, a także współpracy przebiegają płynnie. Użytkownik ma więc pełną kontrolę nad urządzeniem, obojętnie w jakim miejscu, w danej chwili przebywa. Może więc kontrolować zużycie energii ustawiając temperaturę ciepłej wody i powietrza w pomieszczeniach. Urządzenia z serii S są zsynchronizowane ze stacją meteorologiczną, mogą dostosować swoją pracę do warunków zewnętrznych i zawsze zapewniać idealny klimat w pomieszczeniu. Najnowsze seria S oferuje więc innowacyjne i zaawansowane technologicznie produkty doskonale przystosowane do budownictwa inteligentnego.

Dodatkowo dla swoich Klientów, którzy chcą przede wszystkim mieć ekonomiczne ogrzewanie i ciepłą wodę w domu jednorodzinnym lub bloku wielomieszkaniowym proponujemy Zielona Góra pompy ciepła gruntowe typu: solanka/woda lub woda/woda. Urządzenia marki NIBE F1126/1226 zostały tak zaprojektowane, by wytwarzać oszczędne i ekologiczne ogrzewanie, jak również produkować ciepłą wodę użytkową. Różnią się tym, że do pompy ciepła NIBE F1126 można podłączyć zewnętrzny zbiornik na ciepłą wodę o różnej budowie i pojemności, a pompa NIBE F1226 jest dwufunkcyjna i posiada zintegrowany wężownicowy zasobnik na wodę o pojemności 180 litrów.

Dofinansowanie na zestaw CZYSTE POWIETRZE i DOM BEZ RACHUNKÓW

Jesteśmy firmą – jedną z nielicznych na rynku, której usługi w Zielonej Górze, Gorzowie Wielkopolskim i innych miastach województwa lubuskiego umożliwiają uzyskanie maksymalnych dopłat z rządowego programu Moje Ciepło i Mój Prąd. W naszej ofercie znajdują się więc wysokiej jakości specjalne zestawy składające się z pomp ciepła i rekuperatorów marki NIBE oraz systemu fotowoltaicznego NIBE PV. Są to kompatybilne ze sobą, sterowane aplikacją pakiety. Należą do nich zestaw: CZYSTE POWIETRZE i DOM BEZ RACHUNKÓW.

Pierwszy z nich, czyli CZYSTE POWIETRZE składa się z powietrznej pompy ciepła NIBE i rekuperatora NIBE ERS. Zestaw ten zapewnia ogrzewanie i chłodzenie budynku oraz zaopatrzenie w ciepłą wodę użytkową. Dzięki natomiast współpracy pompy ciepła z rekuperatorem pełni funkcję wentylacji z odzyskiem ciepła przy jednoczesnej wentylacji powietrza nawiewanego. Pracę systemu można monitorować zdalnie przez Internet z pomocą dedykowanej aplikacji firmy NIBE.

Zestaw DOM BEZ RACHUNKÓW powstaje w sytuacji, gdy powietrzną pompę ciepła NIBE rozbudujemy o system fotowoltaiczny NIBE PV. Monokrystaliczne panele są efektywne, bezpieczne i estetycznie wykonane. Zapewniają dużą wydajność przy wyższych temperaturach i niskim nasłonecznieniu, a także mają wyższą moc wyjściową, gwarantują zmniejszony wpływ zacienienia na wytwarzanie energii i mniejsze ryzyko wystąpienia gorących punktów. Systemy fotowoltaiczne NIBE PV dostępne są w zestawach o mocy: 3,2; 6,4; 9,6; 12,8; 16 i 22,4 kW. Warto tutaj wspomnieć, że inwertery NIBE PVI zawierają moduł EME 20.

Dzięki niemu możliwa jest komunikacja z pompą ciepła NIBE. Taka funkcja zwiększa jej wydajność pompy ciepła w czasie bieżącej produkcji energii elektrycznej ze słońca, a to przekłada się na większe oszczędności i niemal zerowe rachunki za energię. System NIBE można monitorować zdalnie przez Internet.

szkic instalacji gruntowej pompy ciepła

Zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami. Odpowiemy na każde pytanie. Jesteśmy firmą, która kompleksowo dba o swoich Klientów. Dlatego nasze usługi obejmują:

 • fachowe doradztwo w wyborze najlepszego urządzenia
 • indywidualną wycenę
 • projekt
 • montaż pompy ciepła lub zestawu
 • przeszkolenie każdego Klienta w użytkowaniu zamontowanego systemu
 • serwis pomp ciepła.

Zapraszamy do kontaktu z Inovatech System Sp. z o.o.

Odpowiadamy na wszystkie pytania. Fachowo doradzamy, jaki produkt i które rozwiązania
należy wybrać. Wiemy bowiem, że każdy projekt powinno się rozpatrywać indywidualnie.

Nasi inżynierowie i projektanci są zawsze do Państwa dyspozycji.

Gdzie można nas znaleźć?

Inovatech System Sp. z o.o.
ul. Poziomkowa 6, 66-440 Skwierzyna

zadzwoń do nas

+48 883 199 203

napisz wiadomość

biuro@inovatech.net.pl

Formularz kontaktowy