Bezpieczne instalacje fotowoltaiczne? Tylko fotowoltaika ze Skwierzyny!

Otrzymaliście Państwo bardzo wysoki rachunek za energię elektryczną? Mamy skuteczny sposób, by go obniżyć.
Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą zakupu i montażu sprawdzonych systemów fotowoltaicznych.

Kompleksowa usługa zawiera:

 • bezpłatną wycenę
 • dobór systemu o odpowiedniej mocy
 • projekt instalacji fotowoltaicznej
 • pomoc w formalnościach i uzyskanie niezbędnych zezwoleń
 • montaż
 • szkolenie z użytkowania instalacji
 • niezależność energetyczną jako odpowiedź na galopujące ceny energii elektycznej
 • wsparcie w procesie wnioskowania o dofinansowanie z programu „Mój Prąd”.

Zdecydowanie warto zainwestować we własne panele fotowoltaiczne. Gorzów Wielkopolski, fotowoltaika Zielona Góra, Świebodzin i inne miasta województwa lubuskiego – tu oferujemy nasze usługi.

Zapraszamy do kontaktu z Inovatech sp. z o.o. w Skwierzynie. Odpowiemy na wszystkie pytania.

Zaufaj sprawdzonym producentom na rynku fotowoltaiki. Sprawdź również, ile możesz zaoszczędzić dzięki zamontowaniu wysokiej klasy instalacji fotowoltaicznej.

Darmowy prąd dla osób prywatnych – fotowoltaika w Polsce

Wiele osób się zastanawia nad tym, czy warunki klimatyczne w Polsce są odpowiednie i wystarczające, by oszczędności, jakie daje fotowoltaika, opłacały się?
W naszym kraju największe natężenie promieniowania słonecznego występuje latem. W tym okresie przydomowa instalacja fotowoltaiczna jest też najbardziej wydajna i powstają w ten sposób znaczne nadwyżki energii.
Zapasy te pokrywają niemal w 100% zapotrzebowanie energetyczne danego budynku zimą.
Jest to według nas kolejny argument, by zdecydować się na bezobsługowe systemy uzyskiwania własnej energii elektrycznej.

fotowoltaika - montaż paneli na dachu

Montaż paneli fotowoltaicznych – co trzeba wiedzieć?

Odpowiedni montaż instalacji fotowoltaicznej gwarantuje efektywną i bezpieczną pracę paneli słonecznych. Wykonanie tego zadania wymaga jednak wyspecjalizowanej wiedzy i przede wszystkim konkretnych umiejętności, dlatego też instalacja powinna być przeprowadzona wyłącznie przez wykwalifikowane osoby.

Jakie czynniki wpływają na wydajność inwestycji?

 • położenie domu względem kierunków geograficznych (północ-południe),
 • kąt nachylenia dachu (w przypadku instalacji dachowej),
 • przeszkody terenowe znajdujące się w pobliżu, a które mogą spowodować okresowe zacienienie, co przekłada się na niższą moc instalacji fotowoltaicznych. Stale zacienione miejsca, czyli tam gdzie nie docierają promienie słoneczne, mogą spowodować nawet utratę gwarancji,
 • zaleca się, by połączone szeregowo panele były ustawione w tym samym kierunku i pod tym samym kątem nachylenia.

Jakie są fotowoltaiczne systemy montażowe? Zazwyczaj spotykamy się z panelami fotowoltaicznymi, które są montowane na dachu (płaskim i skośnym). Ale są też instalacje ustawiane na specjalnych konstrukcjach znajdujących się na gruncie. Pierwszy sposób montażu dotyczy budynków mieszkalnych, a drugi wykorzystuje się na farmach słonecznych.
Co ciekawe, instalacje fotowoltaiczne mogą również służyć do budowy zadaszenia. Stosuje się je na przykład nad wjazdem do garażu. Jednym z najbardziej zaawansowanych sposobów montażu paneli fotowoltaicznych jest zastosowanie trackerów, które obracają się zgodnie z ruchem Słońca.

Panele słoneczne należy zakładać w określonych warunkach atmosferycznych, o których zawsze trzeba pamiętać. Podczas pracy instalacji zaleca się, by temperatura otoczenia wynosiła minimum -40°C, a maksimum +85°C. Wilgotność otoczenia nie może być natomiast niższa od 85 rH%. Paneli fotowoltaicznych nie montuje się przy silnym wietrze.

Jak uzyskać dofinansowanie z programu „Mój Prąd”?

Dostęp do nowoczesnej i ekologicznej energii słonecznej zapewni coraz bardziej popularna inwestycja w instalację fotowoltaiczną. By w dużej mierze uniezależnić się od tradycyjnego dostawcy energii płynącej z ogólnodostępnej sieci energetycznej, należy więc zamontować sprawdzone i wydajne panele fotowoltaiczne. Choć inwestycja wiąże się z nakładem określonych środków finansowych, to w podjęciu takiej decyzji pomogą na pewno dotacje z rządowego programu „Mój Prąd”, który przeznaczony jest na wsparcie rozwoju energetyki prosumenckiej. Największym jednak atutem są realne oszczędności, a o tym przekonają Państwa niższe rachunki za zużycie prądu.

Program Mój Prąd wystartował w 2019 roku. Stanowi unikatowy instrument pomocy finansowej, którego celem jest wspieranie rozwoju energetyki prosumenckiej. Od 15 kwietnia 2022 roku działa edycja Mój Prąd 4.0. Program jest przeznaczony dla osób, które rozliczają wyprodukowaną energię w ramach net-billingu. Można wnioskować o dofinansowanie do takich przedsięwzięć, jak:

zakup i montaż
mikroinstalacji fotowoltaicznej

zakup i montaż
magazynów ciepła

zakup i montaż niektórych systemów
zarządzania energią HEMS/EMS

zakup i montaż magazynów
energii elektrycznej

Szczegóły dotyczące programu znajdują się na stronie https://mojprad.gov.pl/. Firma Inovatech sp. z o.o. oferuje nie tylko sprawdzone instalacje fotowoltaiczne, ale również skutecznie pomagamy w załatwieniu wszystkich formalności.

Pozwoli to Państwu zaoszczędzić cenny czas. Przypominamy, że działamy w województwie lubuskim na terenie Gorzowa Wielkopolskiego, Zielonej Góry, Skwierzyny i Świebodzina.

Pozostajemy do Państwa / Twojej dyspozycji.

Instalacja fotowoltaiczna a prawo budowlane

By uzyskać niższy roczny rachunek za energię i legalnie zamontować instalację: fotowoltaika (Gorzów Wielkopolski, Świebodzin, Zielona Góra), należy zapoznać się ze znowelizowaną 19 września 2020 ustawą o prawie budowlanym.

Osoby planujące montaż paneli fotowoltaicznych o mocy większej niż 6,5 kWp mają więc
obowiązek uzgodnienia projektu technicznego z rzeczoznawcą do spraw zabezpieczeń
przeciwpożarowych. Ponadto zamontowaną instalację fotowoltaiczną należy zgłosić do straży miejskiej lub powiatowej komendy Państwowej Straży Pożarnej. Gdy energię elektryczną będzie dostarczać instalacja o mocy większej niż 50 kWp, jej właściciel musi mieć
pozwolenie na budowę.

Zmiana przepisów dotyczy zasadniczo zwiększenia bezpieczeństwa pożarowego instalacji.
My jednak doskonale wiemy, że montowane przez naszą firmę panele fotowoltaiczne są
bezpieczne.

Gwarancją jest:

 • fachowy montaż,
 • systematyczne przeglądy,
 • odpowiedni dobór środków ochrony: detektory iskrzenia czy wyłączniki przeciwpożarowe.

Zapraszamy do kontaktu. Zapewniamy bezpieczeństwo montażu i sprawdzony system, który przekształci fotowoltaikę w przydomową, wydajną własną mini-elektrownię.

Zapraszamy do kontaktu z Inovatech System Sp. z o.o.
Odpowiadamy na wszystkie pytania. Fachowo doradzamy, jaki produkt i które rozwiązania
należy wybrać. Wiemy bowiem, że każdy projekt powinno się rozpatrywać indywidualnie.
Nasi inżynierowie i projektanci są zawsze do Państwa dyspozycji.

Gdzie można nas znaleźć?

Inovatech System Sp. z o.o.
ul. Poziomkowa 6, 66-440 Skwierzyna

zadzwoń do nas

+48 883 199 203

napisz wiadomość

biuro@inovatech.net.pl

Formularz kontaktowy